Miejski Zakład Komunikacji w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

 
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie informuje szanownych klientów, iż w dniu 22.12.2017r, o godz. 13.30 w Koninie na Placu Wolności odbędzie się uroczyste przekazanie i prezentacja autobusów, zakupionych w ramach projektu pt. „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie KOSI”, nr RPWP.03.03.01-30-0041/16 dla Działania 3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałania 3.3.1 „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Serdecznie zapraszamy.
INFORMACJA

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie informuje, że w dniu 02.10.2017r. została podpisana umowa na „Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego”. Umowa obejmuje dostawę 8 sztuk 12-metrowych autobusów. Autobusy są bardzo nowoczesne, wykonane z aluminium, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, spełniające normę emisji spalin EURO 6. Wyposażone są między innymi w monitoring, automaty do sprzedaży biletów, klimatyzację w całej przestrzeni pasażerskiej. Ponadto w każdym autobusie znajduje się panel LCD, wyświetlający trasę oraz kolejne przystanki. Komora silnika wyposażona jest w system detekcji i gaszenia pożarów. Dostawcą autobusów jest Scania Polska S.A. Autobusy będą dostarczone do dnia 15.12.2017r. Łączna wartość umowy to 9.817.368 zł brutto. Niniejsza umowa realizowana jest w ramach projektu pt. „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie KOSI”, nr RPWP.03.03.01-30-0041/16 dla Działania 3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałania 3.3.1 „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.


                                                                                                    
                                                                

Ogłoszenie

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie informuje szanownych klientów, iż istnieje możliwość zakupu biletu miesięcznego sieciowego wspólnego dla kursów MZK i PKS. Bilety można nabywać w kasach PKS. Pasażer dokonując zakupu biletu miesięcznego w kasie PKS może za dodatkową opłatą korzystać z całej sieci tras MZK Konin. Ceny biletów za korzystanie ze Strefy M (komunikacji miejskiej) wynoszą:
1) bilet ulgowy, imienny, sieciowy ważny na wszystkie linie i we wszystkie dni miesiąca - 30 zł.
2) bilet normalny, imienny, sieciowy ważny na wszystkie linie i we wszystkie dni miesiąca
60 zł.
Informacja o zakupie  Strefy M będzie zarejestrowana na Em-karcie, którą należy okazywać podczas kontroli dokonywanej przez kontrolerów biletowych MZK Konin.
                                                                                                                                                                                                                                  
                                                              

4 grudnia 2009 roku
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie
otrzymał tytuł i Certyfikat
"Przedsiębiorstwo Fair Play 2009"


REKLAMA NA POJAZDACH MZK
KONTAKT TEL.
(63) 242-94-69

 
K o m u n i k a t yInformacja o zmianach w kursowaniu linii
w związku z zamknięciem wschodniej
nitki mostu Unii Europejskiej


NABÓR NA STANOWISKO KIEROWCYMiejski Zakład Komunikacji w Koninie informuje, że nie udziela
odpowiedzi na korespondencję otrzymaną pocztą elektroniczną, która nie spełnia wymogów. Oznacza to, że treść kierowanej korespondencji powinna zawierać co najmniej wskazanie:
-osoby (imienia i nazwiska) od której pochodzi,
-adresu (kodu pocztowego, miejscowości, ulicy i nr domu) tej osoby,
-przedmiotu sprawy, której dotyczy.


2014-01-15

Miejski Zakład Komunikacji udostępnia mobilny rozkład jazdy przez QR Kod umieszczony na przystankowym rozkładzie jazdy. Instrukcja odczytu Kodu QR znajduje się w zakładce - Rozkład. Rozkłady jazdy z kodem QR będą sukcesywnie publikowane na przystankach autobusowych.


 

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie zaprasza do udziału w ankiecie.  (więcej)


Witamy na stronie
Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i punktualność. Nowe wymagania oraz oczekiwania klientów narzucają nam konieczność stałego doskonalenia świadczonych usług. Chcemy, aby nasz zakład był przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla mieszkańców miasta.


Miejski Zakład Komunikacji obsługuje 22 linii (w tym jedna nocna), mając do dyspozycji 56 autobusów. Wszystkie autobusy są niskopodłogowe, ze względu na to, że często pasażerami są osoby niepełnosprawne, starsze oraz dzieci. Rocznie MZK przewozi około 12.000.000 pasażerów. Są nimi nie tylko mieszkańcy Konina, ale także gmin: Golina, Kazimierz Biskupi, Kramsk, Krzymów, Stare Miasto, Kleczew. Kierowcy pokonują rocznie około 3,5 miliona kilometrów.
MZK może pochwalić się wieloma osiągnięciami. W 2004 roku przyznano Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2000, w zakresie przewozu osób w lokalnym transporcie zbiorowym. Otrzymał także certyfikat „Najwyższa jakość w motoryzacji”, przyznany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie badań nad Jakością. Docenione zostało również wprowadzenie przez MZK w Koninie we wrześniu 2006 roku pionierskiego w kraju systemu przekazywania na przystankach informacji o poruszaniu się autobusów. Właśnie za to w ręce zakładu trafiła statuetka HIT-a oraz wyróżnienie w konkursie „Przedsiębiorstwo Plus Technologia”, przyznane w V kongresie technologicznym. W roku 2009 Miejski Zakład Komunikacji otrzymł tytuł i Certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2009.Bezpiecznie i życzliwie komunikacją miejską

 
 
 
 
 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego